Yurtdışı Eğitim

Niche Language Academy

Yurtdışı lisans, yüksek lisans ve doktora programlarına başvuru işlemleri, her aşaması dikkat ve özen gerektiren, başvuranların zaman zaman detaylarda kaybolduğu uzun süreçlerdir. Başvuru yapılan eğitim programları, belirli uluslararası akademik sınavlardan minimum skorların yanı sıra niyet mektupları (letter of intend) ve akademik denemeler (essay) talep etmektedir. Tüm bunlara ek olarak, başvuranların yurtdışı eğitimlerini destekleyici bursların araştırılıp başvurularının yapılması da dikkatle takip edilmesi gereken süreçlerdir.

Niche Language Academy’de Yurtdışı Eğitim Koçluğu hizmetlerinde

 

Her öğrenci ile birebir yapılan ön görüşme ve çeşitli testler sonrasında öğrenciler için en uygun okullar ve bölümler belirlenir.

 

Belirlenen okullarla ilgili yazışma ve çalışma süreci programı öğrenciye özel olarak bir portfolyo halinde oluşturulur ve düzenli aralıklarla düzenlenmiş olan bu programlar öğrencinin programı da göz önünde bulundurularak planlanır.

 

Öğrenci daha önce kabul almış ve şu an çeşitli üniversitelerde okumakta olan öğrencilerimizle de görüştürülerek karar verme süreçlerinde somut örneklerle desteklenir.

 

Yazışma ve gerekli belgeleri hazırlama süreçlerine ek olarak öğrenci aynı zamanda akademik olarak gerekli skorları alma hedefiyle SAT, ACT gibi akademik yeterlilik sınavlarına ve TOEFL, IELTS gibi İngilizce sınavlarına akademisyenler tarafından hazırlanmış sistematik programlar ve denemelerle hazır hale getirilir.

 

Ayrıca belirlenen üniversiteler ve bölümler için uygun olan burs imkanları oluşturularak gerekli burs başvurusu ve başvuru için gerekli belgeler hazırlanır.

 

Kabul süreci ve sonrasını kapsayacak şekilde bütün aşamalar titizlikle uygulanır ve takip edilir.
Periyodik görüşme ve dersler ister yüzyüze ister geliştirilmiş online eğitim modülü üzerinden online olarak sağlanır.

 

Başvuru süreci tamamlanıp kabul sonrasında da öğrenci bölümüne kayıt olup okuluna başlayana kadar olan süreçte de verilen destek devam eder.

BİZE ULAŞIN!

Sizin İçin
Buradayız

Online eğitimlerden kurumsal İngilizceye, uluslararası akademik sınavlardan yurtdışı eğitime kadar birçok konuda bilgi almak için formu doldurmanız yeterli.