GRE/GMAT

Graduate Record Examination (GRE), Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek lisans ve doktora eğitimi almayı hedefleyen üniversite öğrencilerinin girdiği bir sınavdır. GRE, ABD dışındaki ülkelerde yer alan bazı üniversitelerin yüksek lisans ve doktora başvurularında da kabul edilse de temel olarak ABD’deki kurumlar tarafından tercih edilmektedir.

GMAT (Graduate Management Admission Test), Türkiye’de ve yurtdışında özellikle işletme yüksek lisans (MBA) programına sahip 6.000’den fazla okulun talep ettiği ve bu alanda yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen kişilerin başvurduğu bir sınavdır. GMAT, Graduate Management Admission Council (GMAC) tarafından yönetilir ve Pearson VUE tarafından gerçekleştirilir.

Niche Language Academy’de,

 

GRE/GMAT eğitimleri, öğrencilerin talepleri doğrultusunda birebir ve grup dersleri şeklinde, online veya yüz yüze olarak sağlanır.

 

Öğrenci genel İngilizce seviye tespit sınavının yanı sıra akademik becerilerinin de ölçüldüğü bir değerlendirmeye tabi tutulur.

 

Seviyesine göre güçlü ve zayıf yönleri belirlenen öğrenci gerekli seviyedeki GRE/GMAT eğitimine alınarak kendisine özgü bir çalışma program hazırlanır ve ders dışı etütlerle bu çalışma programı takviye edilir.

 

GRE/GMAT eğitiminde sınav için gerekli kelime ve yapı yüklemesi yapılırken; öğrenciler aynı zamanda sınavın her bölümünden çeşitli soru tipleri ile ilgili olarak detaylı bir programa tabi tutulur ve bol pratik yapmaları sağlanır.

 

Öğrenci, eğitim süresince aralıklarla yapılan özgün GRE/GMAT denemeleriyle gelişimini takip eder ve gerçek sınavında alacağı potansiyel skorla ilgili fikir sahibi olur.

 

Eğitim, sınav uzmanı akademisyenler tarafından hazırlanmış sistematik ve geçerliliği kanıtlanmış bir program doğrultusunda sürdürülür.

BİZE ULAŞIN!

Sizin İçin
Buradayız

Online eğitimlerden kurumsal İngilizceye, uluslararası akademik sınavlardan yurtdışı eğitime kadar birçok konuda bilgi almak için formu doldurmanız yeterli.