YDS/YÖKDİL

YDS (Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı) yılda iki kez ÖSYM tarafından yapılan Yabancı Dil Seviye Belirleme Sınavıdır.

Gramer, cümle tamamlama, yakın anlamlı cümle, anlam bütünlüğünü bozan cümle, çeviri, cloze test, diyalog, paragraf tamamlama ve okuma parçaları sorularından oluşan 80 soruluk sınav toplamda 180 dakika sürer.

Doçent, doktora ve sanatta yeterlik adayları, yüksek lisans programlarına girecek lisans programı mezunları, herhangi bir kamu kurumunda çalışmakta olup dil tazminatı almak ya da yurtdışı görev vs. nedeniyle yabancı dil bilgisi düzeyini belirlemek isteyenler ve Tıpta Uzmanlık Sınavı (TUS) ya da Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavına (DUS) girecek olan adaylar bu sınava girebilir.

YÖKDİL, Yüksek Öğretim Kurumu’nun yaptığı yabancı dil seviye belirleme sınavıdır.

YDS’ye benzer şekilde 80 soru içerir ve 180 dakika sürer.

YDS’den farklı olarak Fen, Sağlık, Sosyal olmak üzere üç branşta ve cloze test, cümle tamamlama, çeviri, paragraf tamamlama, anlam bütünlüğünü bozan cümle ve paragraf soru türlerinden oluşan bir sınav olarak dizayn edilmiştir.

Niche Language Academy'de,

YDS/YÖKDİL eğitimleri, öğrencilerin talepleri doğrultusunda birebir ve grup dersleri şeklinde, online veya yüz yüze olarak sağlanır.

Öğrenci genel İngilizce seviye tespit sınavının yanı sıra sınav becerilerinin ölçüldüğü bir değerlendirmeye tabi tutulur.

Değerlendirme sonucu öğrencinin yeterli seviyede olmaması durumunda, Pre-YDS/YÖKDİL programlarıyla öğrenci takviye edilir.

Seviyesine göre güçlü ve zayıf yönleri belirlenen öğrenci gerekli seviyedeki YDS/YÖKDİL eğitimine alınarak kendisine özgü bir çalışma program hazırlanır ve ders dışı etütlerle bu çalışma programı takviye edilir.

Seviyesine göre güçlü ve zayıf yönleri belirlenen öğrenci gerekli seviyedeki YDS/YÖKDİL eğitimine alınarak kendisine özgü bir çalışma program hazırlanır ve ders dışı etütlerle bu çalışma programı takviye edilir.

YDS/YÖKDİL eğitiminde sınav için gerekli kelime ve yapı yüklemesi yapılırken; öğrenciler aynı zamanda sınavın her bölümünden çeşitli soru tipleri ile ilgili olarak detaylı bir programa tabi tutulur ve bol pratik yapmaları sağlanır.

Öğrenci, eğitim süresince aralıklarla yapılan özgün YDS/YÖKDİL denemeleriyle gelişimini takip eder ve gerçek sınavında alacağı potansiyel skorla ilgili fikir sahibi olur.

Eğitim, sınav uzmanı akademisyenler tarafından hazırlanmış sistematik ve geçerliliği kanıtlanmış bir program doğrultusunda sürdürülür.

BİZE ULAŞIN!

Sizin İçin
Buradayız

Online eğitimlerden kurumsal İngilizceye, uluslararası akademik sınavlardan yurtdışı eğitime kadar birçok konuda bilgi almak için formu doldurmanız yeterli.