Hazırlık Atlama

Niche Language Academy

Niche Language Academy’de başta Koç KUEPE, Bahçeşehir PROFICIENCY, Boğaziçi BUEPT, ITU SUNY – ITU PROFICIENCY, Özyeğin TRACE, Sabancı ELAE,  ve Bilgi BILET olmak üzere tüm hazırlık okulu geçme sınavlarına yönelik programlar bulunur.

Öğretim dili İngilizce olan üniversitelerde yeni kayıt olan öğrencilerin dil bilgileri, bir yeterlik sınavı ile belirlenir. Bu sınavda başarılı olan öğrenciler, ÖSYM tarafından yerleştirildikleri programlarda öğrenimlerine başlarlar. Başarısız olanlar ise kayıt oldukları okullara bağlı hazırlık okullarında İngilizce eğitimi görürler. Bu eğitimi başarı ile tamamlayanlar esas alan eğitimine başlayabilirler.

Hazırlık eğitimi ciddi bir çalışma disiplini gerektiren bir süreçtir. Öğrenciler, hazırlık eğitimi boyunca, hem okul derslerinde yüksek oranda katılım göstermek hem de günlük ve haftalık ödevler ve sunumlar yapmak zorundadır.

Yaklaşık sekiz ay süren bu zorlu süreçten sonra öğrenciler bir proficiency (hazırlık atlama) sınavına girerler. Okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerinin hepsinin ölçüldüğü bu sınavlarda başarılı olmak için yoğun bir çalışma programı takip etmek gereklidir.

Niche Language Academy olarak hazırlık atlama (proficiency) eğitimlerinde,

Öğrencinin seviyesi ve sınava yönelik geliştirilmesi gereken yönler belirlenerek bir çalışma programı oluşturulur.

Okuduğu üniversitenin sınavına yönelik olarak hazırlanmış kelime listeleri ve gerekli yapı çalışmalarıyla öğrenci akademik İngilizce sınavları için hazır hale getirilir.

Akademik yazma, okuma ve dinleme becerileri sınavları paralelinde soru tipleri ile pratik yapılarak geliştirilir. Onlarca örnek üzerinden gerekli becerilerin kazandırılması amaçlanır.

Daha önce çıkmış sınav soruları ile denemeler yapılarak öğrencinin geliştirmesi gereken yerleri ne kadar başardığı takip edilir ve gerekli yönlere takviye sağlanır.

Üniversitelerin kendi sınavlarının aralıklı olması nedeniyle daha sık yapılan TOEFL, PTE gibi sınavlardaki akademik becerilerin de sağlanması ve işi tek bir sınava odaklamadan kesin başarıyı elde etmek amaçlanır.

BİZE ULAŞIN!

Sizin İçin
Buradayız

Online eğitimlerden kurumsal İngilizceye, uluslararası akademik sınavlardan yurtdışı eğitime kadar birçok konuda bilgi almak için formu doldurmanız yeterli.